A hegyen épült város

2019. november 30., címkék: rádiós istentisztelet, sátoraljaújhely, advent

Advent első vasárnapján Sátoraljaújhelyről közvetít ünnepi istentiszteletet a Kossuth Rádió. Az éteri szolgálat kapcsán látogattunk el a határ menti gyülekezetbe, ahol történelmi emlékeket és odaadó, megmaradni és növekedni akaró gyülekezetet találtunk.

Élő víz a vizek városában

2019. október 30., címkék: rádiós istentisztelet, kossuth rádió, tata, reformáció

A tatai református templomban az úrasztala és a szószék mellett van egy kő. Ez a kő emlékezteti a gyülekezetet a múltjára és arra, hogyan lehet – és kell is – időnként újrakezdeni, ha úgy tetszik, megreformálni a gyülekezeti életet és személyes életünket. Ezt a gondolatot pedig október 31-én, a Kossuth Rádió által közvetített istentiszteleten is szeretnék elmondani az embereknek.

Nem a sikeres szereplés a fontos

2019. április 26., címkék: rádiós istentisztelet

A Hernád völgye az ország egyik legreménytelenebb vidékének tűnik. Sok az apró, egyre inkább elnéptelenedő falu, alig van munkalehetőség, kilátástalannak tűnhet az élet. A Mérán szolgáló lelkészházaspár azonban azt vallja: „ezen a halódó vidéken" fel kell rázni az embereket reménytelen állapotukból, és Isten közelébe, a reménységbe kell vezetni őket. Ezt az üzenetet szeretnék átadni április 28-i istentiszteletükön is, amelyet élőben közvetít majd a Kossuth Rádió.

A lélek is gyógyulhat Hévízen

2019. április 18., címkék: református gyülekezet, rádiós istentisztelet, Hévíz

Hévízre évente több mint kétszázezer ember utazik gyógyulni és pihenni. Vannak azonban, akik nemcsak testi gyógyulásra, hanem lelki épülésre és feltöltődésre is vágynak – őket várja és fogadja is a hévízi református gyülekezet. A Kossuth Rádióban húsvéthétfőn bárki meghallgathatja, hogyan ünnepelnek ebben a zalai közösségben.

Református istentiszteletek húsvétkor

2019. április 18., címkék: rádiós istentisztelet

A közmédia nagypénteki és húsvéti református műsorait, istentisztelet-közvetítéseit ajánljuk, és összegyűjtöttük püspökeink ünnepi szolgálatait is.

Hagyomány és hit Ácson

2019. április 16., címkék: Ács, ács, Nagypéntek, Istentisztelet, rádiós istentisztelet, istentisztelet, nagypéntek

Különleges gyülekezet az ácsi reformátusoké – hagyományokra építkeznek, és az egyházi programok szerves részei a városi rendezvényeknek. A közösség megtiszteltetésnek tartja, hogy nagypénteken az ácsi református templomból közvetíti az istentiszteletet a Duna Televízió.